Haber

100’ler Meclisi Üyeleri ve SOGEM Gençlik Buluşması

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği düzenlemeyle 60 yaş üstü vatandaşlar, üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek farklı etkinliklerde bulundu.

 

SOGEM üyesi üniversite öğrencileri, Muğla Büyükşehir Belediyesi 100 Yaş Konutu üyeleriyle bir araya geldi. Keyifli anların yaşandığı toplantıda, sohbetin yanı sıra atölyede el sanatları eğitimi ve tavla oyunları oynandı.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 60 yaş üstü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 100 Yıllık Rezidans, farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Fotoğraf stantları, geziler gibi pek çok sosyal aktivite ile üyelerini bir araya getiren 100 yıllık rezidans, bu kez üniversite öğrencilerini üyeleriyle buluşturdu. SOGEM üyesi 20 üniversite öğrencisi 100 Yıllık Ev üyeleriyle bir gün geçirdi.

 

100 Yaş Rezidans üyelerinden Aysun Çakır, gençlerin ziyaretinden çok mutlu olduklarını ve gençleştiklerini belirterek, “Gençlerin enerjilerini görünce geleceğe umutla bakıyoruz. moral bozucu bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde insanlar.” 100 Yaş Rezidans üyesi Niyazi Kaya, kendilerinin de belli bir yaşa gelmiş insan olduklarını, gençlerle bir araya gelip vakit geçirmenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu