Ekonomi

Ark Invest: Kriptolarla ilgili düzenleyici belirsizlik ABD liderliğini tehdit ediyor

Investing.com – ABD’de şirketin kripto bölümü başkanı Yassine Elmandra, Cathie Wood başkanlığındaki yönetim şirketi Ark Invest’in aylık haber bülteninde Pazartesi akşamı yayınlanan bir notta söyledi. bitcoinVe EthereumDijital varlıklar piyasası için düzenleyici ortamdan bahsetti.

Elmandra; Jane Street Group ve Jump Trading1 dahil olmak üzere büyük ticaret firmalarının düzenleyici belirsizlik ve risk nedeniyle ABD kripto pazarlarına katılımlarını azalttığını belirtti.

Elmandra, piyasanın “bir zamanlar köklü ve güvenilir kurumlarla dolu” olduğunu hatırlatarak, “ABD’deki kripto para ekosistemi şu anda diğer kurumsal yatırımcıların ilgisini azaltabilecek bir boşlukla karşı karşıya.”

Elmandra’ya göre kripto pazarındaki son kargaşanın nedeni, düzenleyici netliğin olmaması ve “Sonuç olarak, ABD’deki kripto para birimi likiditesi önemli ölçüde azaldı ve kripto para birimi fiyat oynaklığı arttı. Bitcoin işlem hacmi günde 20 milyar dolardı. geçen hafta Mart ayında %75 düşüşle yaklaşık 4 milyar dolara geriledi.”

Ark analisti, “Düzenleyici belirsizlik hem mevcut işletmeler hem de kripto alanına yeni girenler üzerinde baskı oluşturuyor gibi görünüyor” diyerek, bunun “ABD’yi Birleşik Arap Emirlikleri, Güney gibi ülkelere dönüşen bir endüstrinin ön saflarına yerleştirdiğini” sözlerine ekledi. Kore, Avustralya ve İsviçre.” bırakma riskine soktu” dedi.

haberhanak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu