Ekonomi

B.Riley Telos hisse senedi hedefini 5,50 dolara yükseltti, Satın Al notunu korudu

Pazartesi günü B.Riley, Telos Corporation (NASDAQ:TLS) hisseleri üzerindeki fiyat hedefini bir önceki 4,50$’dan 5,50$’a yükseltirken hisse senedi üzerindeki “Al” notunu korudu. Bu ayarlama, Telos’un Çarşamba günü piyasa açılmadan önce açıklanan güçlü dördüncü çeyrek 2023 sonuçlarını, gelirlerin ve düzeltilmiş FAVÖK’ün beklentileri aşmasını takip ediyor.

Telos’un üç aylık gelirleri 41,1 milyon dolar ve düzeltilmiş FAVÖK’ü negatif 3,2 milyon dolar olarak açıklanırken, bu rakamlar 32,0 milyon dolar gelir ve negatif 5,5 milyon dolar düzeltilmiş FAVÖK beklentilerinden daha iyi gerçekleşti. Şirketin güçlü performansı, beş yıl içinde 525 milyon dolar tutarında önemli yeni iş ödüllerine bağlanıyor. Bunun 2024’ün ikinci yarısında sıralı büyümeyi ve 2025 mali yılında güçlü büyümeyi desteklemesi bekleniyor.

Olumlu görünüme rağmen B.Riley, Telos için 2024 mali yılı gelir ve düzeltilmiş FAVÖK tahminlerini sırasıyla 135 milyon $ ve negatif 8,2 milyon $’dan 120 milyon $ ve negatif 16,4 milyon $’a revize etti. Bununla birlikte, firma 2025 mali yılı için tahminlerini 156,5 milyon dolar gelir ve negatif 0,8 milyon dolar düzeltilmiş FAVÖK’ten 170 milyon dolar gelir ve 3,6 milyon dolar düzeltilmiş FAVÖK’e yükseltti.

B.Riley analisti, yeni programların katkıları, TSA PreCheck’in genişletilmesi ve sürekli yeni iş yakalama ile ilgili muhafazakar varsayımlara atıfta bulunarak Telos’un bu tahminlerden daha iyi performans gösterme potansiyelini vurguladı.

Fiyat hedefinin 5,50 $’a yükseltilmesi, 2024 ve 2025 mali yılı tahminlerine uygulandığında, yaklaşık 1,5 kat olan önceki kattan yaklaşık 2 katlık bir işletme değeri / satış katına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu