Yaşam

BURC Öğrenci Merkezi açıldı

Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni öğrenci merkezi Güney Kampüs’te açıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Öğrencilerin ders çalışma, aktivite ve sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan merkez, 3.000 metrekare kapalı alan ile yaklaşık 8 dönümlük bir alana yayılıyor.

“ÜLKEMİZİN EN İYİ ÖĞRENCİLERİNE YAKIŞAN BİR SOSYAL ALAN TASARLADIK”

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerin kullanım alanlarının sınırlı olduğunu vurgulayan Prof. İnci, yeni merkezle birlikte öğrencilerin kullanımına daha fazla alan açılacağını ve güney kampüste sosyal yaşamın güçleneceğini söyledi. BURC Öğrenci Merkezi’nin açık ve kapalı olmak üzere toplam 8 dönüm üzerine yayıldığı bilgisini paylaşan Prof. Dr. İnci, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Özellikle Güney Kampüs’te öğrencilerimizin bir merkeze gelerek ders çalışabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri bir alan sorunu vardı. Yeni öğrenci merkezimiz ile hem yeni kapalı alanları hem de geniş bir açık alanı öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Burası Güney Meydanı’ndan 1 dönüm daha büyük. Bu 8 dönümlük yerleşke tamamen öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır. Bu sayede ülkemizin en uygun öğrencilerine yakışır bir sosyal alan tasarladık. Hem çalışma hem de aktivite alanı olarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak bu yeni alanı öğrencilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“KUZEY KAMPÜSTE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

prof. İnci, aynı anlayışla Kuzey Kampüs’te yeni ve geniş bir çalışma alanı için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Deprem güçlendirme çalışmaları nedeniyle kütüphanenin boşaltılarak yenileneceğini belirten Prof. “Kuzey Kampüs için öğrencilerimize çalışma alanı olarak yeni ve oldukça geniş bir alan hazırlıyoruz. Kütüphanemizin depreme karşı güçlendirilmesi sürecinde öğrencilerimizin mağdur olmaması ve çalışmalarına kesintisiz devam etmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz.”söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu