Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Kara Harekatı Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen AK Parti Küme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde hava harekatı düzenlenen Suriye’ye kara harekatının da gündemde olduğunu açıkladı.

‘Bu daha başlangıçtı’

Suriye’de terör maksatlarına yönelik taarruzun başlangıç olduğunu söyleyen Erdoğan; “Hatay’dan Hakkari’ye kadar güney hudutlarımızın tamamını ülkemiz topraklarına taarruz imkanı bırakmayacak halde bir güvenlik şeridi ile kapatma kararlılıımız her zamankinden bugün daha güçlüdür. Bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin zirvesine tepesine bineceğiz. Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn el-Arap’tan başlayacağız. Bizim de kendimize göre bir oyun planımız var, milletimizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Türkiye’yi hala sinsi formüllerle dize getirmeye çalışanlara bildirimiz pek net: Başaramayacaksınız.” tabirlerini kullandı.

‘Biz üzerimize düşeni yaptık’

“Suriye’de kontrolleri altındaki bölgelerden ülkemize herhangi bir tehdit gelmeyeceği güvencesi veren güçlerin sözlerini tutamadıkları anlaşılmıştır. İstanbul’daki hareketi timsah gözyaşları ile kınayanların gerçek yüzleri çabucak gerisinden başlattığımız operasyonlara verdiği yansılarla ortaya çıkmıştır. Suriye hudutlarıyla ilgili ahitlerimize sadık kaldık. Karşımızdakiler muahedenin gereğini yerine getiremiyorsa başımızın devasına bakma hakkımız doğmuştur. Son 7 yılda Hatay, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa’daki illerimize son yapılanlarla birlikte 764 havan, roket, füze saldırısı yapılmıştır. Bu saldırılarda 32 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir, 261 vatandaşımız yaralanmıştır. Bölücü terör örgütü ülke içinde eylem yapma kabiliyetini yitirdikçe sınır ötesinden saldırılara ağırlık vermekte.”

Erdoğan’ın açıklamalarının bir bölümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu