Haber

HÜDA PAR’dan Demirtaş’ın çağrısına yanıt: Bazı şartlar yerine getirilirse belki o eli tutarız

Hapishanede bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı, geçtiğimiz günlerde aktif siyaseti bıraktığını açıklamıştı. selahattin demirtaşCumhur İttifakı ortağı HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu’na yaptığı çağrı çok konuşuldu.

“SİZİN TUTACAĞINIZ EL, MECLİS’TE HDP’NİN ELİDİR”

Yapıcıoğlu’na HDP’nin elini tutması çağrısında bulunan Demirtaş, “HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Bey’i avukatlık yıllarımdan tanıyorum, kendisine şunu belirtmek isterim: Kürt eli, siz dediğiniz Mustafa Destici’nin elidir. Saray bahçesinde bir Kürt siyasetçi için infaz sloganları atılırken düzenlenen “Değersiz değil. Bugün gidip tutmanız gereken el, Meclis’teki HDP’li milletvekillerinin elidir. Kirli oyunlara prim vermeden halkımızın çıkarlarını gözetmemeliyiz. Umarım bu açıklamalar tarihi önemlerinin prestijiyle ödüllendirilir” dedi.

DEMİRTAŞ’IN ÇAĞRISINA YAPICIOĞLU’DAN CEVAP

Zekeriya Yapıcıoğlu, A Haberler Canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapıcıoğlu, Demirtaş’ın çağrısına istinaden çok sert ifadeler kullandı.

“DÜNYANIN GARANTİSİ VAR”

Yapıcıoğlu, “Aslında Demirtaş’ın davetine dikkat ederseniz, okursanız muhtemelen sadece biri bir iki cümle almış ama orada dünya hakaret ediyor. Hakaretin her türlüsü var. Hakarete alışmışlar. elini tutabilirsin.Belirli kurallar gerçekleşirse o eli tutacağız sanıyoruz.Önce şiddetle aralarını bozsunlar ve ellerindeki Kürt kanını yıkasınlar.

“HUKUKİ ZEMİNE GELSİNLER”

Dilleri ve telaffuzları ile yüzbinlerce insanı mağdur ettiler. Binlerce insanın kanına girdiler. Onlar da temizlesinler. Gelelim yasal dayanağa. Ve kendileri için bir iradeye sahip olduklarını göstersinler. Muhtemelen öyle. Şimdi ne hakkında konuşacağız? Selahattin Demirtaş bir şeyler söylüyor. Yağ lambasından bir ayar gelir. Mersin’deki olayı kınadı. Sonra olan şey ‘kendini beğenmiş’ idi. “Yapamazsın, en azından dua et.” Kibirlenme, otur yerine’, bazı ağır ifadeler bildirildi. Şimdi yine bir açıklama yaptı. HDP’den farklı bir yanıt geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu