Haber

İmamoğlu: Saksılara suç bulmak değil de saksıları bir arada çalıştırmak lazım

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde dün 16.20 sıralarında bombalı saldırı meydana geldi. Saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bombalı saldırı sonrası yeni açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı İmamoğlu, burada patlamada zarar gören esnafları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. İmamoğlu İstiklal Caddesi’nde yaptığı açıklamada, “Bir arada ortak bir tavırla saksılara göz koymak değil de saksılara suç bulmak değil de, saksıları bir arada çalıştırmak lazım. Her gün esnafımızı ziyaret edeceğiz. Her gün burada alışveriş yapacağız” dedi.

İmamoğlu, “Elbette ki terörü kınanıyoruz. Memleketimizi ve insanlarımızı terör örgütlerinden korusunda. Dün İstiklal Caddesi’nde can kayıpları yaşadık. Onların yasını tutuyoruz. Çok üzüldük. Kaybettiğimiz canlarımız bizim canlarımızdır” ifadelerini kullandı.

‘BARIŞ VE HUZUR İÇİN KOL KOLA OLACAK 16 MİLYON İNSANIMIZ VAR’

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu formda:

“Yararlılara acil şifalar diliyorum. Taksim, burada hastanede ziyarette bulundum. Durumları epey uygun yararlılarımızın. Öbür hastanelerdeki süreç de pek düzgün işliyor.

Ancak İstanbul’da teröre karşı ve bu tür terörist saldırılara karşı bu şehrin ve ülkemizin barışı ve huzuru için kol kola olacak 16 milyon insanımız var.

Bugün birazdan İstiklal Caddesi’ne gideceğim ve orada esnafımıza iyi işler diyeceğim.

Bu acıları, bu yasları yaşarken hayatın devam ettiğini, terörizme karşı dimdik ayakta olduğumuzu esnafımızı ziyaret edip göstereceğim.

Esnafımızla buluşmayı da her sabah devam ettireceğim. Sabah. 1-1.5 saat esnafımıza bir ortaya geleceğim.

Yaraları süratle saracağız. Allah’ın müsaadesiyle kentimizin huzur içinde önümüzdeki günlere devam etmesi için kol kola çabaya devam edeceğiz.

Tamamen Emniyet ünitelerimizin takibinde. Biz de onlardan bilgi alıp vatandaşlarımız paylaşıyoruz. Vakit içinde gerekli bildirimleri yapacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu