Haber

İspanya Başbakanı Sanchez, Netanyahu ile telefonda görüştü

İspanya Başbakanı Sanchez,İsrailli mevkidaşı X sosyal medya platformuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: Netanyahuile telefon görüşmesi yaptığını belirtti.

Sanchez, açıklamasında Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırılarını kınadığını belirterek, İsrail’in uluslararası hukuk çerçevesinde kendisini savunma hakkına sahip olduğunu belirtti.

Kurbanların aileleriyle dayanışma içinde olduğunu belirten Sanchez, rehinelerin derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılması gerektiğini vurgulayarak, tüm sivillerin korunması ve Gazze halkına yeterli ve sürekli insani yardımın ulaştırılması konusunda derin kaygılarını dile getirdi.

Sanchez, “Bunun için insani bir ateşkes gerekiyor. Bu, çatışmanın bölgesel olarak tırmanmasını önlemek için gerekli. Barışı sağlamak için iki devletli çözüme, İsrail ile Filistin’in barış ve güvenlik içinde yan yana yaşamasına dayalı kesin çözüme yönelmeliyiz.”İfadelerini kullandı.

Netanyahu bugün Fransa’nın cumhurbaşkanı Emmanuel Macronve Hollanda Başbakanı Mark RutteKendisiyle de telefon görüşmeleri yapıldı.

habertortum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu