Ekonomi

İYİ Parti: İttifak tamamlandı, seçim bitti

ÂLÂ Partisi’nin 28 Mayıs 2. Cumhurbaşkanlığı Tıp Seçimleri sonrasında nasıl bir tavır izleyeceği merak konusu oldu.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, katıldığı bir canlı yayında, “Bütün ittifaklar Seçim ittifaklarıdır, seçim bittiğinde bütün ittifaklar ortadan kalkar. Yani 14 Mayıs genel seçimleri biter, ittifak tamamlanır. seçim bitti.”

Poyraz, “28 Mayıs’a bırakılan ortak Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun ikinci turu için ittifak içindeki partiler mücadele etti ve 28 Mayıs itibariyle seçim ittifakı sona erdi. Bununla ilgili bazı köşe yazarları ve bazı yorumcular şöyle diyebilir: ‘İYİ Parti seçimi bitti, ittifak bitti’ Bu bir yorum değil, teknik bir durum’ dedi.

“İşbirliğine gidilecek bir konu yok”

14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nin ardından görevlerine başlayan milletvekillerinin TBMM’deki kayıtları devam ediyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı Meclis’e girdi. İYİ Parti’nin Millet İttifakı’ndaki geleceği sorulduğunda Paçacı, “İttifak dediğin iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içlerinde işbirliği yapacaklar. Buna ‘ittifak’ da diyebilirsiniz, ittifak da diyebilirsiniz. ‘işbirliği’; ancak prestijiyle işbirliği yapacak rastgele bir bahis değil. Bir sorun yok ama ne zaman olacağını göreceğiz. Yerel seçimlere 10 ay var, 10 ay çok uzun bir süre.” o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu