Haber

Pamir Yavuz Ozantürk Otokros Yarışı Ankara’da yapıldı

Başkent AnkaraCumhuriyetin 100. yılında “Pamir Yavuz Ozantürk Otokros Yarışı”na ev sahipliği yaptı. AnkaraBala’nın Beynam bölgesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan parkurda yarışan 17 ünlü ralli pilotu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Bolu’da düzenlenecek “100. Yıl Rallisi” öncesinde kendilerini test etti.

Başkent Ankara, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde Ankara Otomobil Sporları Kulübü’nün (ANOK) düzenlediği “Pamir Yavuz Ozantürk Otokros Yarışı”na ev sahipliği yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen otokros yarışına, ısınma yarışlarının ardından 4 kategoride 17 sporcu katıldı. Ralli pilotları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Bolu’da gerçekleştirilecek “100. Yıl Rallisi” öncesinde kendilerini test etme fırsatı buldu.

YARIŞ NEFESİNİ KESİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Bala’nın Beynam bölgesinde hazırlanan ve zorlu virajlardan oluşan 1,2 kilometrelik parkurda pilotların hem rakiplerine hem de zamana karşı mücadelesi nefesleri kesti.

ANOK Başkanı Sinan Çetin, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle parkurun yaklaşık 3 ay süren yoğun çalışmanın ardından hazırlandığını belirterek, “Başkanımız Mansur’un bize verdiği destekle Türkiye şampiyonluğunu Ankara’ya ve Ankara’ya getirmek istiyoruz. spor Turizmin artması için elimizden geleni yapıyoruz. Sporcularımız pistimizin çizimlerini ve yapısını çok beğendiler. Geçtiğimiz yıl burada düzenlenen EnduroGP ve ATV GP şampiyonalarında da 2022 yılının en iyi pisti seçilmişti. “Desteklerinden dolayı Başkanımız Mansur’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye Kadınlar Ralli Şampiyonu Milli Ralli Pilotu Burcu Çetinkaya ise, “Bu pist çok güzel, gerçekten çok keyifli. Bugün burada ilk yarış yapılıyor ama eminim daha nice çok güzel yarışlar olacak. Bunun da bir yıl olacağını düşünüyorum. Bu sporla tanışmak isteyen genç sporcular için harika bir kapı.Ayrıca Mansur Başkan “Bu organizasyon ve özellikle bu parkur için hem Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne hem de Ankara Otomobil Sporları Kulübü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl vefat eden Ankaralı ralli pilotu Pamir Yavuz Ozantürk anısına düzenlenen otokros yarışının 1. kategorisini Fiat Palio’su ile Kubilay Ersin Türkmen kazanırken, 2. kategoriyi Sinan Yardimedici kazandı. 3’üncü kategorideki Peugeot 106’yı Fiat Egea’sıyla Berkay Erdoğan, 4’üncü kategoriyi ise Fiat Palio’su ile Kubilay Ersin Türkmen kazandı. Okan Tanrıverdi, Mitsubishi Lancer Evo’su ile kazandı.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu