Haber

Pilota, uçağı düşürmeye çalışan pilottan vazgeçtiğini söyleten savunma: “Herkesi öldürmeye çalıştım”

ABD’de izinli olan pilot David P. Emerson, Alaska Havayolları uçağını düşürmeye çalıştığı gerekçesiyle tutuklandı. 83 kez ‘cinayete teşebbüs’le suçlanan pilot Joseph D. Emerson, duyanlara pes dedirten bir savunma yaptı.

ABD’de inanılmaz bir olay yaşandı. Tıbbi nedenlerden dolayı 2 ay izinli olan 44 yaşındaki pilot David P. Emerson, Alaska Havayolları’nın 2059 sefer sayılı uçağına bindi. O korkulu anlar, pilotun uçağa binmesiyle başladı.

ABD’de izinli olan pilot Joseph D. Emerson, önceki gün Alaska Havayolları’nın 2059 sefer sayılı uçuşu sırasında uçağı düşürmeye çalıştığı şüphesiyle tutuklandı ve 83 ayrı “cinayete teşebbüs” suçlamasıyla suçlandı. Insider’ın mahkeme kayıtlarına göre, 80 yolcunun bulunduğu uçakta bir mürettebat görev yapıyordu. , Emerson’un uçağı düşürme girişiminin hava durumuyla ilgili sıradan bir konuşma sonrasında gerçekleştiğini söyledi.

Belgelere göre Emerson, “İyi değilim” diyerek, uzanıp yangın söndürme sistemini çalıştırmaya çalıştı. Aynı anda pilotlardan biri Emerson’un bileğini yakaladı ve diğer pilot acil durum ilan etti. Pilot o anları, “Emerson ilk başta direndi ancak 25-30 saniyelik fiziksel müdahalenin ardından hızla sakinleşti” diyerek anlattı. Emerson’un uçuş görevlisine, “Beni hemen kelepçelemeniz lazım, yoksa durum daha da kötüleşir” ve “Her şeyi mahvettim, herkesi öldürmeye çalıştım” dediği kaydedildi.

Memurlar Emerson’un bileklerini bağladı ve onu uçağın arka kısmına yerleştirdi. Bu sırada uçak Portland Uluslararası Havalimanı’na acil iniş yaptı. Mahkeme belgelerine göre Emerson halüsinojenik mantar kullandığını söyledi. Rüya gördüğünü düşündüğünü belirten pilot, “Uyanmak istediğimi düşündüğüm için acil kapatma kolunu çektim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu