Haber

Saray duyurdu: Galler Prensesi Kate ameliyat oldu

İngiltere’de Galler Prensesi Kate’in daha önce karın bölgesinden planlanmış bir ameliyat geçirdiği, ameliyatın başarılı geçtiği ve Kate’in 2 haftaya kadar hastanede kalacağı açıklandı. Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada Prenses’in 10 ila 14 gün süreyle London Clinic adlı özel sağlık kuruluşunda kalmasının beklendiği belirtildi.

Reuters’in haberine göre, Veliaht Prens William’ın eşi Galler Prensesi Kate, en son Noel Günü kraliyet ailesiyle birlikte halk arasında görüldü. O zamanlar Prenses Kate’in hasta olduğuna dair hiçbir belirti yoktu. Saraydan bir kaynak, ‘Kate’in durumunun kanserle ilgisi yok’ dedi.

‘TIBBİ BİLGİLERİNİN ÖZEL KALMASINI İSTİYOR’

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Galler Prensesi’nin ‘bu açıklamanın yaratacağı ilgiyi takdir ettiği ve kamuoyunun, çocukları için mümkün olduğu kadar normalliği sürdürme ve bireysel tıbbi bilgilerini saklama isteğini anlayışla karşılamasını umduğu’ belirtildi. özel’.

Açıklamada, Prenses Kate’in sağlık durumuyla ilgili bilginin “paylaşılacak değerli bilgiler olduğunda” verileceği ve onun kamu görevlerine dönmesinin Paskalya sonrasına kadar mümkün görünmediği belirtildi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu