Haber

Sinop’ta bisikletli zabıta ekipleri göreve başladı

Bisikletli polis ekipleri Sinop’ta göreve başladı

SİNOP – Sinop İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve “Martılar” olarak adlandırılan bisikletli polis ekipleri göreve başladı.

Sinop Hamsilos karakolunda görev yapacak “Martılar” olarak adlandırılan Bisikletli Polis Ekipleri, aldıkları eğitimin ardından göreve başladı. Olay yerinde inceleme yapacak birimlere derhal haber verecek olan ekipler, görevli işçi göreve başlayana kadar şüpheli veya sanıkların korunması, suç mahallinde iz, eser, işaret ve delillerin saklanması için her türlü tedbiri alacak. geldiğinde.

Konuyla ilgili bilgi veren Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, “Bu bölgede turizmin gelişmesiyle birlikte önemli yatırımlar yaptık. Güvenlik sorununu çözmek için Hamsilos Akliman yürüyüş yolu üzerindeki polis noktasını faaliyete geçiriyoruz. Daha düzgün.Bisikletli polis devriyesini de hizmete alacağız.24 saat esaslı.Güvenlik dilinde bunlara martı timleri deniyor.İlimizde ilk defa bisikletli polis devriyesi hizmet vermeye başlıyor. Bu bölgeye noktamızı hem karakol hem de devriye hizmeti olarak 24 saat esasına göre faaliyete geçiriyoruz.Halkın huzuru ve güvenliği için özel hizmet başlatıyoruz.İdaremiz tarafından yapımı tamamlanan karakolumuzun hayırlı olmasını diliyorum. ilimize ve halkımıza hayırlı olsun. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, “Türkiye’de 8 ilde bisikletli martı ekipleri görev alıyor. Sinop ilimizde 9. olarak yeniden faaliyete geçecek. Bu anlamda hep birlikte vatandaşlara örnek olacağız” dedi. Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için bisiklet polisimiz ve Sinop İl Özel İdaresi ile birlikte, şirketimizin yaptığı bisiklet yolunu daha da teşvik etmek ve insanların bisikletleriyle burada keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak için buradayız. Güvenliği sağlayacağız ve örnek olmaya çalışacağız.Burada aslına uygun olarak 24 saat nokta hizmeti vereceğiz.Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.Bundan sonra her konuda güvenlik politikamızı bu anlamda hep birlikte geliştirmeye çalışacağız. yeniliklerle” dedi.

dogansarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu