Haber

Şişli’de Kaygan Yolda Kontrolü Kaybeden Kamyon 7 Araca Çarptı

Şişli’de yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda sürücünün hakimiyetini kaybettiği TIR, yokuş aşağı kaydı ve 7 araca çarptı. Yol kenarındaki duvarın bir kısmını da tahrip eden TIR, son anda önüne çıkan otomobile çarparak durabildi. Kamyondan dökülen yakıt nedeniyle motosiklet sürücüleri de zor anlar yaşadı.

Kaza, saat 12:45 sıralarında Fulya Mahallesi Sakızağacı Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir bakkal zincirine ait 34 CIE 529 plakalı kamyonu kullanan Emrah Şahin, yokuş aşağı inerken kaygan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kamyon, park halindeki bir otomobile ve ardından yokuş yukarı giden 3 otomobile çarparak savruldu. TIR bu kez park halindeki hafif ticari araca çarparak yolun solundaki kaldırıma çıktı. Kaldırımda birkaç metre ilerleyen TIR, yol kenarındaki duvarın bir kısmını kırarak tekrar yola indi. Başka bir hafif ticari araca çarptıktan sonra tır, son anda önüne çıkan bir otomobile çarparak durabildi. Kazada yaralanan olmazken, araçlarda hasar meydana geldi.

Kaza sırasında yakıt deposu patlayan TIR’dan yola çıkan mazotun yola akması nedeniyle özellikle motosiklet sürücüleri güçlük yaşadı. Yokuş yukarı çıkan bazı sürücülerin motosikletleri devrildi. Bir sürücü, vatandaşların ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla yolda bırakılan motosikletini itti.

Kamyonun çarptığı hafif ticari aracın sürücüsü Erdoğan Kuş, “Kamyon sürücüsü yukarıdan gelen araca çarparak direksiyon hakimiyetini kaybetti. Sonra diğer araca çarpıyor, benim aracıma çarpıyor, sonra da TIR’a çarpıyor” dedi. kaldırıma çıkıp arabayı sıkıştırıyor. Yoksa bariyerden aşağı uçar. Frene basamadığını söylüyor ama bilmiyorum, Yollar kaygan, yokuş aşağı gidiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu