Haber

Son dakika haberi: Haydar Demirel öldürüldü!

Flaş Haber… Brüsk/Bager Türk/Bager Kemal kod adlı Haydar Demirel, terör örgütü PKK/YPG bünyesinde Türkiye, Irak ve Suriye’nin birçok bölgesinde faaliyet yürüttükten sonra örgütün sözde Hol Devleti Genel Sorumluluğu’na getirildi. MİT’in Suriye’nin Tel Tamis kentine düzenlediği operasyon. Etkisiz hale getirildi.

SORULAN İŞLEMLERİN HESABI

Eylemleri nedeniyle uzun süredir MİT’i takip eden Demirel, 1997-2000 yılları arasında Hatay Amanoslar’da görev yaptığı dönemde Hassa İlçe Jandarma Komutanlığı ve Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı’na yönelik eylemlerde bulundu ve MİT’te görev aldı. Hakkari Şemdinli’de iki farklı eylem.

08-09 Mart 2010 tarihlerinde Şemdinli Degreek Olcaytepe üs alanı civarında 2 askerin şehit olması ve 3 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan mayın eyleminin faili Haydar Demirel’in ayrıca ekibiyle birlikte yürütülen hareketler sırasında 5 Temmuz 2010’da Hakkari Şemdinli Beyyurdu Jandarma Karakol Komutanlığı’nın üs bölgesine çıktı. Örgüt üyelerinden sorumluydu.

ÖRGÜT ÜYELERİNE EĞİTİM YAPARKEN ENGELLENMİŞTİR

Haydar Demirel, Haseke Devleti Genel Müdürü olduğu 2020 yılından bu yana MİT’i takip ediyor. Son olarak MİT’in saha ajanları Haydar Haydar Demirel’in Hol Vilayeti Genel Sorumlusu olarak Suriye’nin Tel Hamis kentinde olduğunu belirledi.

Neticede PKK/YPG alay subayı ve tabur subayı ile birlikte örgüt mensuplarına askeri eğitim verirken etkisiz hale getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu