Haber

Tarım İşçilerini Hastanede Ziyaret Etmek

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Bağcı, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde trafik kazasında yaralanan tarım işçilerini hastanede ziyaret etti.

Bağcı, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSU) Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bağcı’nın telefonuyla bazı yaralı tarım işçileri ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bağcı’ya Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan ve Ali Özkaya, İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay eşlik etti.

Hastanede tedavi altına alınan yaralı bir kadın, kaza anında yaşadıklarını anlattı.

Minibüsün koltuklarının dolu olduğunu ve taburede oturduğunu söyleyen yaralı bayan, şunları söyledi:

“Tarla sahibinin kirazlarını toplamayı bitirmiştik. Yolda tarla sahibi kurmay çavuşa ‘bekle paranı vereyim’ dedi. “Nasıl çıkardıklarını da hatırlamıyorum. Bir sedyeye yatırdılar. eşim geldi Minibüsün yolda hızlı gidip gitmediğini fark etmemiştim. Cepheye yakındım ama çok şükür başıma bir şey gelmedi. Ancak önümdeki insanlar öldü.”

Etkinlik

BK (19) yönetimindeki tarım işçilerini taşıyan 03 M 5906 plakalı minibüs, dün Afyonkarahisar – Konya karayolu üzerinde Çay ilçesine bağlı Pınarkaya köyü yakınlarında şarampole yuvarlandı, biri çocuk 7 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu