Ekonomi

Teklif sahipleri kararı beklerken Paramount Global satışı araştırıyor

Eğlence sektörü zorluklarla karşılaşmaya devam ederken, “Görevimiz Tehlike” ve “Sünger Bob Kare Pantolon” gibi ikonik film ve televizyon ürünlerinin ana şirketi Paramount Global, şirket için potansiyel teklifleri değerlendirme sürecinde: Impossible” ve “SpongeBob SquarePants” gibi ikonik film ve televizyon yapımlarının ana şirketi Paramount Global, şirkete yönelik potansiyel teklifleri değerlendirme sürecinde. Cumartesi günü Paramount Global yönetim kurulunun özel komitesi, aldığı çeşitli teklifleri görüşmek üzere bir araya geldi.

Komitenin toplantısı, Paramount ile Skydance Media arasında Cuma günü yapılan ve bir anlaşmayla sonuçlanmayan özel görüşmelerin sona ermesinin ardından gerçekleşti. Bu gelişme, ilgilenen diğer taraflara Paramount için tekliflerini sunma kapısını açıyor.

İlgilenenler arasında Apollo Global Management (NYSE:APO) ile birlikte Paramount’u satın alma niyetini Çarşamba günü gönderdiği bir mektupla ifade eden Sony Pictures Entertainment (NYSE:SONY) da bulunuyor. Ancak şu an itibariyle özel komite Sony Pictures Entertainment’a ilgileri konusunda ulaşmış değil.

David Ellison tarafından yönetilen ve daha önce Paramount ve hakim hissedarı Shari Redstone ile aylarca süren görüşmeler yapan Skydance, şu anda müzakere gelişmelerinin ardından bir sonraki adımlarını değerlendiriyor.

Paramount, geçen yıl Hollywood yazarları ve oyuncuları tarafından gerçekleştirilen grevlerin yansımaları, zayıflayan reklam piyasası ve ABD’de azalan kablolu yayın abonelikleri gibi TV işinin karlılığını etkileyen sektör genelindeki çeşitli zorluklarla boğuşuyor.

Ayrıca Paramount’un yayın hizmeti Paramount+, abone sayısı bakımından Netflix (NASDAQ:NFLX) ve Disney+ gibi rakiplerinin gerisinde kalıyor. Bu durum, 2019 yılında CBS ve Viacom’un birleşmesine rağmen, birleşik kuruluşun akış pazarındaki rekabetçi konumunu güçlendirmeyi amaçlıyordu.

Şirketin hisse değeri, birleşmeden bu yana %65’ten fazla düşerek ve piyasa değerinde 14 milyar doların üzerinde bir kayıpla sonuçlanarak bu mücadeleleri yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu