Haber

Zonguldak Kömürspor ve Karabük İdman Yurdu depremzedeler için sahaya çıktı

Zonguldak Kömürspor ile Karabük Tatbikat Yurdu kulüpleri arasında depremzedeler lehine hazırlık maçı yapıldı. Deprem bölgesinde görev yapan madenciler tribünleri selamlarken, maçtan elde edilecek 251 bin 250 TL’lik gelir depremzedelere bağışlanacak.

Zonguldak Kömürspor ile Karabük Tatbikat Yurdu, Zonguldak’ta Kemal Köksal Stadyumu’nda hazırlık maçı yaptı. Deprem bölgelerinde görev yapan madenciler, maç öncesi sahaya inerek tribünleri selamladı. Tribünlerden madencilere ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ ve ‘Madencinin feneri sönmeyecek’ sloganları atıldı. Kadrolar, ‘Yaraları birlikte saracağız’ ve ‘Birlikte güçlüyüz’ yazılı pankartlarla sokağa çıktı. Futbolcuların maden işçilerine saygı duruşunda bulunmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Karşılaşmada 51. ve 64. dakikalarda Karabük Egzersiz Yurdu’ndan Kaan Yüksel ve Zonguldak Kömürspor’dan Mevlüt Çelik topu ağlara getirdi. Mücadele Zonguldak Kömürspor’un 2-1 üstünlüğüyle sona erdi.

Yaklaşık 5 bin biletin satıldığı hazırlık maçından elde edilecek 251 bin 250 TL’lik gelir depremzedelere bağışlanacak. Pazar günü Karabük İdman Yurdu sahasında yine bir hazırlık maçı oynanacak.

yenice-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu